Mohácsi Németek Egyesületének Kórusa

A Mohácsi Németek Egyesületének Kórusának története

A Mohácsi Németek Egyesületének tagjai közel harminc éve, már a 80-as évektől kezdődően énekelnek együtt. A 20-22 tagból álló kórus nemcsak német nemzetiségi népdalokkal lép fel különböző rendezvényeken, hanem német templomi énekekkel is szentmiséken, ill. felkérésre temetéseken, esküvőkön.
A Mohács külvárosi egyházkerületben minden hónap első vasárnapján 10.30-kor Csősz István kanonok úr német nyelvű szentmisét mondott, melyet szintén az Egyesület kórusa énekelt Kéméndi Bálint kántor vezetésével. A kórus már többször közreműködött a pécsi Belvárosi plébániatemplomban (Gázi Kászmin pasa dzsámija) tartott német nyelvű szentmisén is, melyet az MR4 Nemzetiségi Rádió rendszeresen közvetít.
A Mohácsi Németek Egyesülete többéves hagyományként Antal-napkor a német nyelvű szentmise után rövid köszöntőt szervez a hívek számára, 2009 októbere óta pedig rendszeresen egyházi kórustalálkozót a Rózsafüzér királynője ünnepen, melyen részt vesznek a környék egyházi kórusai is, többek között Lánycsókról, Liptódról, ill. Görcsönydobokáról.
A Mohácsi Németek Egyesületének vezetője Gál Istvánné, egyesületi rendezvényeiket és a kóruspróbákat csütörtökönként 18 órai kezdettel tartják a Nemzetiségek Házában (Mohács, Kossuth L. u. 51.), melyekre minden énekelni szerető érdeklődőt szeretettel várnak.
A német nyelvű nemzetiségi szentmisék 2012. szeptembere óta továbbra is havi rendszerességgel a hónap első vasárnapján 11 órai kezdettel a Zárda templomban kerülnek bemutatásra. Kéméndi Bálint kántor úr halála szomorú és fájdalmas veszteség a közösség egészére nézve is. Lelkesedését, precízségét megőrizzük és emlékét kegyelettel és imádsággal ápoljuk.

NÉMET NYELVŰ NEMZETISÉGI SZENTMISE:

MINDEN HÓNAP ELSŐ VASÁRNAPJÁN 11 ÓRAKOR A ZÁRDA TEMPLOMBAN

Chor des Vereins der Deutschen in Mohács

Der Chor des Vereins der Deutschen in Mohács singt seit den 80-er Jahren zusammen. Sie singen nicht nur ungarndeutsche Volkslieder, sondern auch Kirchenlieder und heilige Messen. Am ersten Sonntag im Monat um 10.30 Uhr findet in der Kirchengemeinde „Külváros“ in Mohács ein deutschsprachiger Gottesdienst statt, der ebenfalls vom Chor unter der Leitung von Kantor Bálint Kéméndi gesungen wird.
Der Chor singt jedes Jahr die deutschsprachige Messe auch im Juni am Tag der Antoni-Kirmes und er wirkte schon mehrmals an der deutschsprachigen Messe in Pécs mit. Der Verein der Deutschen in Mohács organisiert jedes Jahr im Oktober ein Kirchenchortreffen, an dem verschiedene Kirchenchöre aus den umliegenden Gemeinden Kirchenlieder zu Ehren unserer Rosenkranzkönigin vortragen.
Der Verein der Deutschen in Mohács, dessen Leiterin Frau Anna Gál ist, ihre Programme donnerstags ab 18.00 Uhr im Haus der Nationalitäten in Mohács (Kossuth L. u. 51.)

Alle, die gerne singen, sind herzlich eingeladen.