Lisieux-i Kis Szent Teréz Kórus

Lisieux-i Kis Szent Teréz Kórus története

A Mohácsi Külvárosi Egyházközség Lisieux-i Kis Szent Teréz kórusa az 1930-1940-es években ezen a néven működő kórus utódjaként 2007. augusztus 16-án alakult Darnai József Ágoston káplán kezdeményezésére.

Az alapító levelet Mayer Mihály megyéspüspök 2007. szeptember 1-én adta át a pécsi Bazilikában Kis Szent Teréz ereklyéinek pécsi zarándokútja alkalmából.

Az együttes próbáit a keddi Szent Antal mise után, a Zárda templomban, a hittanteremben tartja és vasárnaponként a 10 órai szentmisén, a Püspök templomban rendszeresen, illetve alkalmanként - nagyobb egyházi ünnepeken, esküvőkön, temetéseken, elsőáldozáskor, bérmálkozáskor - a Zárda (Ferences) templomban szolgál a liturgiához kapcsolódó miseénekekkel, népénekekkel, valamint a régi és modern egyházzenei kórusművek megszólaltatásával.

A kórus vezetője: Pusztainé Jaksity Katalin
Karnagyok: Imre Lajosné és Pusztainé Jaksity Katalin
Orgonán közreműködnek: Domokos Dávid kántor

A szívem nyugodt, én Istenem,
énekelek és zenélek színed előtt.
Ébredj lelkem!
Citera, hárfa, ébredjetek, fölkeltem a hajnalt."

(108. zsoltár 2-3)