Hirdetés | 2018. május 6-13-ig

2018.05.05 09:11

1.Májusban  esténtként a szentmisék előtt,szerdán a reggeli mise előtt májusi litániát tartunk.

2.Pécs - Máriagyűd-i gyalogos zarándoklat május 12 –én szombaton lesz. Indulás reggel 6-kor  a Széchenyi térről. Az útiköltség 1200.- Ft/fő,  ministránsoknak, hittanosoknak  ingyenes.

3.Az elsőáldozóknak kínál tartalmas lelki ajándékokat most és a következő vásárapon a Veled Tartok Egyesület,. A Fogadalmi templomban szentmisék után van lehetőségük vásárolni.

4. A babaklub következő alkalma május 9-én, szerdán 10 órakor lesz a Közösségi Házban! Szeretettel várjuk a várandósokat, kisbabás családokat!

5. Kölyökklubba várjuk az óvodás és első-másodikos gyerekeket május 10-én, csütörtökön, 17 órára a Közösségi Házba.

6. Taki - rejtvény vihető a  mise után.Az előző vasárnapinak a  sorsolása jövő vasárnap lesz.

7.Amint már hirdettük,hogy május 19-én a Pécsi Egyházmegyével együtt missziós napot tartunk a városi programhoz csatlakozva.

Sajnos pénteken este 6 –kor a Batrában Dr Csókay András előadása elmarad.

Szombaton 10-15 óráig részt veszünk a szomszéd ünnepen  a Sokac révnél,majd délután  fél 4 –kor  a Nepomuki ünnepen,amelyet püspök úr tart, ill.  du.4 - 5 ig lesz  Ivancsits koncert a Milleniumi emlékműnél.Este 6 órakor szentmise a Belvárosi templomban,utána a  templomban  Kellermayer Miklós pécsi egyetemi tanár –emritus professzor előadása lesz.Majd a csónakosok megáldása.

Május 8 –án kedden este 6 órakor találkozunk a plébánián a  lelkiségi és imacsoport vezetőkkel.

8.Az elsőáldozás május 27 –én vasárnap lesz de. 9 órakor a Fogadalmi templomban. Próba és gyónás előtte pénteken du. 2 órától lesz.Szombatra pedig várjuk a gyerekek jelentkezését, akik szeretnének menni az elsőáldozók talákozójára Máriagyűdre, ahová püspök úr várja  az elsőáldozókat és szüleiket.

9.Június 3-án vasárnap lesz Úrnapja,az első gyónó és  az elsőáldozó lányokat fehér ruhába beöltözve kérjük majd virágszírom szórásra a de. 9 óra szentmise után a körmenet alatt.