Hirdetés |2018. február 11-18 -ig

2018.02.11 13:20

1.A Fogadalmi templomban február 11-én vasárnap/ma  fél 11-kor is lesz szentmise és kb fél 12-kor   a téren- mivel aznap kezdődik a Házasság hete, -megáldjuk a jegyes és házaspárokat.

Szintén vasárnap /ma az esti  6 órás szentmise a Belvárosiban lesz a betegek kenetének kiosztásával,mivel aznap a Betegek Világnapja lesz .A betegek kenetének feltétele a kegyelem állapota. A többi templomban ,majd nagyböjt 5. vasárnapján lehet felvenni a betegek kentét.

2. Keddenként reggel 8 –tól este 8 –ig Szentségimádási napunk van a Belvárosi templomban.

3.A héten február 14 –én van hanvazószerda,szigorú böjta a nagyböjt kezdete. Hústilalom van 14 éves kortól. Szigorú böjt,vagyis, háromszor lehet étkezni és csak egyszer jóllakni 18 -60 év között. Fel vannak mentve a betegek és a nem saját asztaluknál étkezők.

Hamvazószerdán a reggeli szentmise  fél órával később 8 órakor kezdődik a FOGADALMI templomban a Boldog Gizella Katolikus iskolásokkal, hamvazkodásaal.

Este 5 órakor pedig a ZÁRDA templomban is lesz mise hamvazkodással. Jöjjünk el minél többen.

Jövő vasárnap a szentmisék után lesz hamvazkodás.

4.A házasság hete program keretében  február 15 –én csütörtököün este 6 órakor az az Ifjúsági Központban lesz  egy előadás amelyet Dr Mihalec Gábor  pár és családterapeuta tart: Titkosügynök technikák a szerelemben címmel.

Erre sok szeretettel várunk mindenkit házasokat, jegyeseket, fiatalokat, középkoruakat, idősebbeket.  A belépés díjtalan ,mert a pécsi egyházmegye rendezi.Jó lenne ha  megtöltenénk az IC-t. A főbejárattól Vihetünk  szórólapot,amellyel tudunk másokat is hívni. A jegyeseknek ez lesz a jegyeskurzus része.

5. Február 14-én, 10.00 órára várja a babaklub a kismamákat és kisgyermekes családokat zenés-játékos-mondókás foglalkozásra a Közösségi Házba.

6.Találd ki rejtvényt a főbejáratnál, a ládikóba tegyük, sorsolás jövő vasárnap a 9-es misén..

7. Egy 5 éves kislánynak nagyon súlyosan megromlott a látása. Most kb. 1 éve van még arra, hogy  a károsodást vissza lehessen fordítani. A család sajnos olyan körülmények között él, egyedülálló anyaként nevel az anya 3 kiskorú gyermeket, hogy a szemüvegének költségeit nem tudja kifizetni, ezért fordultak a védőnők az Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Karitászhoz segítségért.  A csoport önkénteseinél,  a Fogadalmi templom bejáratnál lehet az adományaikat elhelyezni, amit előre is köszönünk.

8.Véradó időpontok Mohácson, februárban:

Február 12.,14.,19.,21.,26.,28., azaz minden hétfő és szerda 8.00 - 12.00-ig.
Február 13. kedd  8.00 - 13.00-ig
Február 15.,22.,27.  pénteken 8.00 - 14.30-ig

Aki teheti  segítsen életet menteni a véradásával.