Hirdetés | 2018. április 29 –május 6-ig

2018.04.28 08:46

1.Május 1-jén,  kedden avatják boldoggá Szombathelyen  Brenner János atyát .Reggel 5 órakor indulunk a Széchenyi térről. Ülő alkalmasságot kisszéket vagy ülőpárnát hozhatunk magunkkal.  Visszafelé bemegyünk Körmendre, ahol megnézzük a Boldog Batthyány Strattman László emlékiállítást,és elfogyasztjuk az estebédet. Hazaérkezés kb. este 9 óra körül.

2.Kedden reggel a Belvárosi templomban nem lesz szentmise, és a zarándoklat miatt a szentségimádási nap is elmarad.

3.Májusban  esténtként a szentmisék előtt,szerdán a reggeli mise előtt májusi litániát tartunk.

4. A héten első péntek a reggeli és esti  misék előtt gyónási lehetőség.

5.Elsőszombaton reggel fél 8 –kor szentmise a Zárdában a Rózsafüzér Társulat tagaiért.

6.Pécs - Máriagyűd-i gyalogos zarándoklat május 12 –én szombaton lesz. Indulás reggel 6-kor  a Széchenyi térről..Jelentkezni a plébánián lehet lehet hivatali időben. Az útiköltség 1200.- Ft/fő,  ministránsoknak, hittanosoknak  ingyenes.

7.Az elsőáldozóknak kínál tartalmas lelki ajándékokat következő vásárapjain a Veled Tartok Egyesület.  Május 6-án és 13-án a Fogadalmi templomban szentmisék után van lehetőségük vásárolni.

8.Taki - rejtvény vihető a  mise után.

9.A kispapnevelés céljaira  175 845  Ft jött össze,amit háláasan köszönünk minden adakozónak.

10.Mindkét templomban megtörtént a fűtéskorszerűsítés.Minden adakozónak köszönjük.

11.Máriagyűdön május 6 –án vasárnap lesz az Édesanyák búcsúja,és egyben az I. Anyafesztivál.  A 10 órakor kezdődő szenmise után nagyan tartalmas  porogrammal várják a családokat.Bővebb információ  a hirdetőtáblán olvasható.

12.Amint már hirdettük,hogy május 18-19-én a Pécsi Egyházmegyével együtt missziós napot tartunk a városi programhoz csatlakozva.Szombaton 10-15 óráig részt veszünk a szomszéd ünnepen  a Sokac révnél,majd délután  fél 4 –kor  a Nepomuki ünnepen,amelyet püspök úr tart, ill.  du.4 - 5 ig lesz  Ivancsits koncert a Milleniumi emlékműnél.

13.Június 3-án vasárnap lesz Úrnapja,az első gyónó és  az elsőáldozó lányokat fehér ruhába beöltözve kérjük majd virágszírom szórásra.