Hirdetés | 2017. szeptember 24 - október 1-ig

2017.09.25 16:07

• Vasárnap/ma Szentírás vasárnapja . Akinek nincs saját Szentírása és szeretne, jelezze az irodában  vagy mise utána sekrestyében és szívesen beszerezzük.
  • Csütörtökön 10.45-kor ovis mise lesz a Zárda templomban.
    Pénteken  délután 5 órakor kezdődő szentmise a Belvárosi templomban lesz, mert a templom búcsúja van.
    A belvárosi templomban kedd és szerda reggeli misékre vannak miseszándékok.
    Jövő vasárnap a  9 órás szentmise gitáros mise. Kérjük, hogy a gyerekek a szentmisék alatt azt első padokban üljenek, a kisebb gyerekekkel a szülők is elöl ülhetnek. A miseigazolványokat a gyerekek a mise után írassák alá.
  • A felnőttek számára elkezdődött a katekumenátus, ami felkészít a felnőtt keresztény életre és a szentségek vételére. A következő találkozás szeptember 28-án csütörtökön este 7 órakor lesz a Belvárosi plébánián.
  • Azok a szülők akik 3, 4, és 8. osztályos gyermekiket fakultatív hittanra is beíratták, jövő hónaptól  a Fogadalmi templom mögötti Kolping iskola épületében, Szinház utca 1.  készülhetnek a szentségek vételére kéthetente dupla órában. Szülői értekezletet tartunk a szentségekre készülő gyerekek szüleinek a megadott időben, amit hittanórán tudnak meg a   az gyerekek. A jövő héten szeptember 28-án csütörtökön este 6-kor lesz a Park utcai 3-4 osztályos első gyónó és áldozó gyerekek, szüleinek a Park utcai iskola zene termében lesz.
  • A sekrestyében kapható jövő évi kalendárium és forgatós falinaptár.
  • A Babaklub szeretettel várja a szülőket 0-3 éves korú gyermekeikkel szeptember 27-én, 10 órára a Könyvtárba. Az alkalmon a gyermekek mozásfejlődéséről lesz szó meghívott szakemberrel. A beszélgetés során a gyermekek szabadon játszhatnak a szőnyegen.
  • A Magyarok Világszövetsége Baranya Megyei Szervezete szeptember 27-én (szerdán) 18 órai kezdettel előadást szervez "A liturgikus zene története - Az egyházzene és a magyar gregorianum" címmel. Előadó: Sándor László zeneszerző. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők a Mohácsi Polgárok Olvasókörébe. (Gőzhajó utca 63.)
  • Hét év után újra megalakuló mohácsi Vöröskereszt vezetősége szeretettel hívja az érdeklődőket egy jótékonysági sétára, október 1-jén 11 órára ,gyülekező a Széchenyi téren 10,30-tol.Bővebbn információ a hirdetőtáblán olvasható. A részvételi díj min. 500 Ft
  • Október 7-én a Rózsafüzér Királynőjének napján, szombaton du. 2 órától medjugorjei lelkinap lesz a Fogadalmi templomban a templom búcsújához Magyarok Nagyasszonyához kapcsolódóan. Délután 2 órától:  Rózsafüzér, tanúságtételek, Medjugorjei szentségimádás és sok éneklés lesz. Este 6 órakor lesz a szentmise amelyet a hercegszántói plébános Polyák Imre ezüstmisés atya tart. Jöjjünk el minél többen és másokat is hívjunk.
    A program alatt lesz gyónási lehetőség is. Imádkozzunk a találkozó lelki sikeréért. Az agapéhoz süteményeket szívesen fogadunk.

Miserend

Szeptember 24.
Évk. 24. vasárnap

Püspök t.

Szentmise – sokac mise

Szeptember 25. hétfő

Püspök T

Csendes Szentségimádás

Szentmise :+ Szülők és Gyermekekért.

Szeptember 26. kedd

Belvárosi.

Csendes Szentségimádás

Szentmise:

Szentmise: Michelisz Mátyásné /Anna hal. 4.évf. és a csal. élő és + tagjaiért.

Szeptember 27. szerda

Belvárosi

Templom

Szentmise:

Szeptember 28. csütörtök

Zárda t

Fogadalmi T

Ovis mise

Rózsafüzér

Szentmise: Buják János hal. 49.évf.Buják Jánosné/ Rozália hal. 1. évf.

Szeptember 29. péntek

Belvárosi t

búcsúja

Halottakért

Csendes Szentségimádás Szentmise : Búcsúi mise

Szeptember 30. szombat

Belvárosi  T.

Orgonás esküvő:

Mári Robin – Sebők Marianna

Hálából gyermekekért

Puszti és Fricska cs. élő és + tagj.

Október.1.
25. Évk. vasárnap