Hirdetés | 2017. szeptember 10-17.

2017.09.10 10:53

• A héten csütörtökön Szent Kereszt Felmagasztalásnak ünnepén lesz a Püspök templom búcsúja, ezért du. 5 órakor ott lesz a szentmise, és nem a Fogadalmiban ,előtte ¼ 5 –tól  a Fájdalmas Rózsafüzért imádkozzuk..
    Pénteken a Fájdalmas Anya ünnepén a Temető kápolna búcsúja du. 5 órakor  itt lesz szentmise, és nem a Zárdában előtte ¼ 5  – től keresztúti ájtatosságot imádkozunk a Kálvárián.
  • Az idén is meg lesz tartva  bátai gyalogzarándoklat szeptember 16 –án szombaton. Még van lehetőség jelentkezni. A gyalogosok reggel  közös imádság után 7 órakor  indulnak a Fogadalmi templomból Püspök atya vezetésével.
    A Kerékpárosok  11 órakor indulnak ugyancsak a Fogadalmi templom elöl.
    Akik busszal mennek, ők du. 1 órakor indulnak, a  délután 3 órakor kezdődő szentmisére.
    Azok is jelezzék akik gyalog mennek, de a mi buszunkkal szeretnének visszajönni.
    Szeretnénk kérni a kedves híveket, hogy a gyalogzarándokok megvendégelésére szánt pogácsát kugflófot, kalácsot a plébánia irodájába lehet leadni pénteken délig. Előre is köszönjük  a fáradozást és a Karitász munkatársainak a segítséget..
  • A Szent Erzsébet Káritász kéri, hogy akik szeretnének besegíteni az önkéntes szeretetszolgálati munkába, jelentkezzenek a plébánián vagy a sekrestyében jelezzék megadva az elérhetőségüket, vagy hívják fel a karitász vezetőt, Martiana Erzsébetet a megadott telefonszámon.( 30/4747129)  Jelenleg állandó önkéntes tagjaink létszáma 15 fő, amit legalább 25 főre szeretnék emelni ahhoz, hogy a sokasodó teendőinket elláthassuk.
  • A templomtakarításhoz is kérnénk segítséget .Az adott templom sekrestyésénél jelezzék azok, akik szeretnének besegíteni ebbe a szolgálatba. A friss nyugdíjasok jelentkezést várjuk.
  • A felnőttek számára szeretnénk meghirdetni katekumenátust, ami felkészít a felnőtt keresztény életre. Azok jelentkezését várjuk, akik nincsenek megkeresztelve, vagy kiskorban meg lettek keresztelve de nem voltak elsőáldozók bérmálkozók. Különösen várjuk a katolikus iskolás  gyerekek szüleit tanárait  ill. hittanos gyerekek szüleit, akik szeretnének együtt haladnia gyermekeikkel a keresztény életben. Jelentkezni az irodában személyesen vagy telefonon lehet. Az első találkozás szeptember 14 –én csütörtökön este 7 órakor lesz a Belvárosi plébánián.
  • A sekrestyében kapható jövő évi kalendárium és forgatós falinaptár.
    A plébánia könyvtár a zárdában működik keddenként du. 4-5 –ig. Szeretettel ajánljuk a testvérek figyelmébe a vallásos témájú könyveket.
  • A plébániai kórus  szeretettel vár új tagokat.Jelentkezni a kórus vezetőjénél Imre Lajosnénál lehet.
  • Már előre hirdetjük, hogy Október 7 –én a Rózsafüzér Királynőjének napján, szombaton du. 2 órától medjugorjei lelkinap lesz a Fogadalmi templomban a templom búcsújához Magyarok Nagyasszonyához kapcsolódóan. Délután 2 órától:  Rózsafüzér, tanúságtételek, Medjugorjei szentségimádás és sok éneklés lesz. Este 6 órakor lesz a szentmise amelyet a hercegszántói plébános Polyák Imre ezüstmisés atya tart. Jöjjünk el minél többen és másokat is hívjunk. A program alatt lesz gyónási lehetőség is.

Miserend

10.