Hirdetés | 2017. november 26-december 03-ig

2017.11.25 12:40

1.A Szent Erzsébet napi gyűjtés 213 280 Ft volt, amelynek 60 %-t elutaltuk az Egyházmegyének és a 40 % maradt az itteni szegények megsegítésére.

A  plébániai Szent Erzsébet Karitász csoport értesít minden kedves érdeklődőt, hogy karitász ház nyitva tartása minden csütörtökön délelőtt 8-11-ig és délután 15-18 óráig tart. Szeretettel várunk minden leendő adományozót és rászorulót az új otthonunkba Dózsa u. 20 sz. alá. A hirdető szekrényen  is olvashatják az aktualitásokat az utcai fronton. Továbbra  is szeretettel várjuk a jelentkezést az önkéntes szolgálatra. Akik eddig jelentkeztek, azoknak köszönjük.

Az országos katolikus internetes  Magyar Kurir is  hírt adott a Karitász ház megáldásáról, amit még egyszer szeretnék megköszönni a karitász vezetőjének Martina Erzsébetnek és az önkéntes karitász munkatársaknak és mindenkinek, aki bármiben is segített.

2.Sok szeretettel várjuk a két katolikus iskolába járó 3. és 4. osztályos gyerekek  kezeseit az első kezes találkozóra.  Amelynek helye: Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola tornaterme. Ideje: 2017 November 30. csütörtök 17:30

Az állami iskolákba járó gyerekek kezeseit december 1- jén pénteken este fél 6 - ra várjuk a Fogadalmi templomba, és utána a közösségi házba Színház utca 1-be.

3. December 2-án szombaton lesz az adventi koszorúkészítés a 3-4 osztályos gyerekeknek, akik szüleikkel, kísérőikkel együtt elkészíthetik az ádventi koszorút, amelyet jövő vasárnap a miséhez kapcsolódóan áldunk meg. A szembemiséző oltár előtt helyezhetik el névvel megjelölve.

A Boldog Gizella Iskola 3. és 4. osztályosait 9 órára

A Park utcai Iskola 3 és 4. osztályos gyermekeit 10 órára

A városi iskolák 3 osztályosait 11órára, a 4. osztályosokat pedig 11:30 ra várjuk.

A plébánia biztosítja a koszorúalapot. A gyertyákat a gyermekeknek kell, hozni vagy ott lehet megvenni.

4.A TAKI (találd ki) rejtvényt be lehet dobnia gyűjtő ládába Sorsolás a jövő vasárnapi gitáros misén.

5.A sekrestyében kapható jövő évi kalendárium és forgatós falinaptár.

6.Csendes szentségimádások:  hétfőn fél 5 –től a püspök templomban, kedden reggel a Belvárosban és pénteken  fél 5 - től a zárdában.

7.A héten első péntek gyóntatás a reggeli és esti misék előtt lesz.

8.Első szombaton reggel fél 8 –kor szentmise a Zárdában a Rózsafüzér Társulat tagjaiért.

9.A héten több szabad miseszándék is van. Kedden szerdán a reggeli mise  a Belvárosban ill .a péntek esti mise a zárdában  is szabad.

10.Aki szeretne gyermekeknek szóló Bibliát rendelni, korlátozott számban megteheti a sekrestyében iratkozzon fel. Ára 3500 Ft. A címe : Az első Bibliám. Sajnos nem tekinthető meg, mert nem érkezett meg.